Konsultacje społeczne - zgłoś uwagi i opinie

Data: 14-12-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Konsultacje społeczne - zgłoś uwagi i opinie
Starosty Pilskiego

Na podstawie: art. 39 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. 2023 poz. 1094)
ogłaszam

przeprowadzenie konsultacji społecznych dotyczących projektu aktualizacji Strategii Rozwoju Powiatu Pilskiego do 2030 roku wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko.

Przedmiotem konsultacji społecznych jest projekt Strategii Rozwoju Powiatu Pilskiego do 2030 roku wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko. Konsultacje prowadzone będą w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko, której celem jest ustalenie, czy zapisy Strategii Rozwoju Powiatu Pilskiego do 2030 roku nie naruszają zasad prawidłowego funkcjonowania środowiska przyrodniczego. Prognoza ma również ułatwić identyfikację możliwych do określenia skutków środowiskowych spowodowanych realizacją w przyszłości postanowień ocenianego dokumentu oraz określić, czy istnieje prawdopodobieństwo powstawania w przyszłości konfliktów i zagrożeń w środowisku.

Konsultacje społeczne przeprowadzone będą w okresie od dnia 14 grudnia 2023 r. do dnia 3 stycznia 2024 r. poprzez zbieranie uwag  w postaci elektronicznej z wykorzystaniem formularza konsultacyjnego dostępnego pod adresem, KLIKNIJ TUTAJ. Uwagi można przekazywać także ustnie do protokołu poprzez kontakt z pracownikiem Wydziału Funduszy Pomocowych i Rozwoju pod numerem telefonu 67 210 93 15.

Wyniki konsultacji zostaną przedstawione w formie informacji podsumowującej przebieg konsultacji społecznych i opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Pile oraz na stronie internetowej Starostwa Powiatowego.

Jednostka odpowiedzialna za przeprowadzenie konsultacji: Wydział Funduszy Pomocowych i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Pile.
Kontakt: tel. 67 210 93 15, e-mail: ue@powiat.pila.pl.