Konwent poświęcony zagrożeniom w cyberprzestrzeni dla JST

Data: 14-12-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

jednym z wniosków konwentu była konieczność organizowania szkoleń dla kadry 11 grudnia 2023 r. Powiat Pilski zorganziował on-line Lokalny Konwent Samorządowy na temat: "Wyzwania jakie stawiają Jednostkom Samorządu Terytorialnego zagrożenia płynące z cyberprzestrzeni".

Konwent zgromadził samorządowców i pracowników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni oraz infrastrukturę informatyczną gmin Powiatu Pilskiego oraz jednostek organizacyjnych Powiatu Pilskiego.

Na spotkaniu omówiono sytuację Jednostek Samorządu Terytorialnego w kontekście cyberbezpieczeństa, konkretne zagrożenia i problemy z jakimi borykają się JST. Poruszone zostały również tematy związane z dostępnym finansowaniem rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa IT.

Przedstawione zostały również możliwe działania edukacyjne i szkoleniowe, które mogą zwiększyć świadomość w zakresie cyberbezpieczeństwa. Spotkanie było dobrym miejscem wymiany dobrych praktyk i doświadczeń.

Konwent pozwolił na lepsze zrozumienie istniejących wyzwań związanych z cyberbezpieczeństwem, przed którymi stoją Jednostki Samorządu Terytorialnego. Wnioski i zalecenia będą podstawą do podejmowania działań, które pozwolą na skuteczniejszą ochronę danych oraz systemów informatycznych JST przed atakami cybernetycznymi.