Potwierdzili swoją klasę

Data: 27-08-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Potwierdzili swoją klasę

Zwycięstwem pracowników Komendy Powiatowej w Pile zakończyły się piątkowe Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków Płetwonurków. Pilanie należeli do faworytów zmagań i nie zawiedli. Naszych reprezentantów, występujących na „swoim” jeziorze Płotki, dopingowali między innymi wojewoda wielkopolski Piotr Florek, wicemarszałek województwa Wojciech Jankowiak, wielkopolski komendant Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Wojciech Mendelak, a także władze powiatu w osobach starosty Mirosława Mantaja i wicestarosty Kazimierza Sulimy. Nie zabrakło również byłego i obecnego szefa pilskiej straży.

A teraz słów kilka o głównych bohaterach. Zwycięską reprezentację utworzyli Karol Subdarzewski, Bartłomiej Wolan i Łukasz Pawłowski. Dodatkowo dwóch pilan – Sebastian Kołodziejewski oraz ponownie Łukasz Pawłowski - znalazło się w najlepszej trójce w klasyfikacji indywidualnej. We współzawodnictwie ochotniczych straży pożarnych bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci Kalisza.

Przypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku aktualni mistrzowie Wielkopolski triumfowali w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Strażaków Płetwonurków, które odbyły się w Bornym Sulinowie.