Oddali hołd ofiarom stanu wojennego

Data: 13-12-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

uroczystości odbyły się pod Obeliskiem Solidarności w Pile W 42. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce odbyły się uroczystości pod Obeliskiem Solidarności na Rondzie Solidarności w Pile.

Hołd ofiarom stanu wojennego oraz wiązanki kwiatów złożyli działacze dawnej opozycji, przedstawiciele NSZZ "Solidarność", władz samorządowych oraz mieszkańcy.
W imieniu samorządu Powiatu Pilskiego - Starostwa Powiatowego w Pile wszystkim, którzy walczyli o wolną Polskę podziękował Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.

Po południu złożono także wiązanki kwiatów pod tablicą na budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile, gdzie mieściła się siedziba Regionu Pilskiego NSZZ "Solidarność", 13 grudnia spacyfikowana przez milicję obywatelską.