Podczas akcji Choinka dla Życia oddano prawie 9 litrów krwi

Data: 13-12-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

to była ogólnopolska akcja, do której po raz kolejny dołączyli leśnicy i Powiat Pilski Po raz kolejny przed Świętami Bożego Narodzenia Powiat Pilski dołączył do akcji Choinka dla Życia, podczas której mieszkańcy mogli oddać krew pod budynkiem Starostwa Powiatowego w Pile i w zamian otrzymać choinkę od leśników.

Choinka dla Życia to ogólnopolska akcja organizowana przez Lasy Państwowe. W Pile 12 grudnia zorganizowała ją Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile, Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile oraz  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, którego krwiobus stanął przed budynkiem Starostwa. Chętnych do oddawania krwi nie brakowało. W ciągu 4 godzin oddano dokładnie 8 litrów 885 mililitrów krwi.

Wszyscy dawcy otrzymali świąteczne drzewko, zgłosiły się po nie także osoby, które oddały krew w pilskim oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. W sumie wydano 50 pięknych choinek.

- Dziękuję wszystkim dawcom, którzy jak zwykle nie zawiedli i podarowali potrzebującym najcenniejszy prezent jakim jest krew. To prawdziwy dar życia. Dziękuję także leśnikom za zaangażowanie i wspaniałe zorganizowanie akcji – mówi Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.