Samorządowy Konwent Lokalny o mediacjach w szkole

Data: 12-12-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

w konwencie uczestniczyli specjaliści od mediacji w szkole i rodzinnej 11 grudnia 2023 roku w Młodzieżowym Domu Kultury Iskra w Pile odbył się Samorządowy Konwent Lokalny poświęcony mediacjom w szkole i współpracy instytucji za nią odpowiedzialnych, w tym sądów.

Konwent zorganizował Powiat Pilski. Wzięła w nim udział m.in. mec. Jolanta Kucharzak z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu, Główny Specjalista ds. wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej  województwa wielkopolskiego, ekspert Zespołu Rzecznika Praw Dziecka ds. mediacji w szkole i innych placówkach oświatowych.

O współpracy sądów ze szkołami mówiła sędzia Agnieszka Dębek - Brelik, Przewodnicząca III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich w Sądzie Rejonowym w Pile.
Ważnym poruszonym tematem były mediacje rodzinne, jako pomost pomiędzy szkołą a środowiskiem pomocowym, o których mówiła Barbara Grenda, Kierownik Wielkopolskiego Ośrodka Adopcyjnego w Pile, mediator sądowy.

Omówiono także współpracę w subregionie pilskim instytucji pracujących metodą mediacji. Wymieniono również cenne doświadczenia dotyczące mediacji w szkole, ważne przede wszystkim dla osób szkolących się na mediatorów.