Samorządowy Konwent Lokalny na temat bezpieczeństwa

Data: 12-12-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Omówiono m.in. przygotowania do organizacji kwalifikacji wojskowej w 2024 roku 12 grudnia 2023r. w Starostwie Powiatowym w Pile odbył się Samorządowy Konwent Lokalny, podczas którego omówiono działania samorządów w zakresie powszechnej obrony narodowej, której celem jest ochrona ludności, zakładów pracy i urządzeń użyteczności publicznej.

Organizatorem konwentu był Powiat Pilski. W spotkaniu udział wzięli samorządowcy z gmin powiatu pilskiego, uczestniczył w nim również Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.
Uczestnicy spotkania podsumowali współdziałanie w zwalczaniu klęsk żywiołowych i katastrof oraz działania w zakresie spraw obronnych i wojskowych. Dużą uwagę skupiono na prowadzonej rejestracji na potrzeby kwalifikacji wojskowej. Omówiono również przygotowania do organizacji kwalifikacji wojskowej w 2024 roku.