Bezpłatne porady rzeczników konsumentów w Atrium Kasztanowa

Data: 12-12-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

relacja z dużury Powiatowych Rzeczników Konsumentów w galerii handlowej W Galerii Atrium Kasztanowa w Pile urzędowali dwaj Powiatowi Rzecznicy Konsumentów z Piły i powiatu czarnkowsko-Trzcianeckiego. Rzecznicy udzielali cennych rad klientom.

Spotkanie rzeczników odbyło się w ramach akcji „Rzecznik poza urzędem” organizowanej od kliku lat przez Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile.
-  Akcja skierowana jest do mieszkańców, aby ułatwić im dostęp do bezpłatnych i cennych porad konsumenckich, bez konieczności przychodzenia do urzędu, zwłaszcza w czasie wzmożonych zakupów w okresie przedświątecznym - mówi Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, który odwiedził rzeczników w galerii.

W galerii bezpłatnych porad mieszkańcom udzielali Joanna Michowska Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Pile oraz Miłosz Niedźwiecki Rzecznik Konsumentów z Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego.
- Sprawy, z którymi zgłaszali się mieszkańcy dotyczyły najczęściej reklamacji towarów i ich zwrotu – mówi Joanna Michowska. - Przed Świętami często robiąc zakupy kierujemy się emocjami, łatwo decydujemy się na promocję i kupujemy wiele niepotrzebnych towarów. Radzę przemyśleć zakupy, bo nie zawsze będzie można je zwrócić - mówi Joanna Michowska.

Rzecznik konsumentów przypomina, że towar zakupiony w sklepie stacjonarnym często trudno zwrócić. Jeśli sklep go przyjmie, to jedynie ukłon w stronę klienta.