Spotkanie adwentowe NTS-K w Pile

Data: 12-12-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

relacja ze spotkania adentowaego członków Niemieckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w Pile które liczy ponad 200 członków Członkowie Niemieckiego Towarzystwo Społeczno-Kulturalnego w Pile zorganizowali spotkanie adwentowe tzw. Adventsfeier w Młodzieżowym Domu Kultury Iskra w Pile. Życzenia świąteczne członkom Towarzystwa złożył Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Było niezwykle uroczyście, ale także rodzinnie, bo członkowie NTS-K w Pile to wielka zgrana rodzina. Działa od 1992 roku i jest jedynym takim stowarzyszeniem w Wielkopolsce. Głównym celem Towarzystwa jest budowanie mostów między Niemcami, a Polską i kultywowanie kultury swoich przodków. To wspólne spotkania, wycieczki, utrzymywanie kontaktów rodzinnych, nauka języka niemieckiego. Liczy ponad 200 członków.

Celebrowanie świąt zgodnie z własną  tradycją i językiem to jedno z najistotniejszych wydarzeń dla członków Towarzystwa.
- Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile wspiera działania stowarzyszenia szanując prawa mniejszości do zachowania własnej tożsamości. Życzę Wam wielu sukcesów oraz zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia – powiedział starosta.
Przewodniczącym NTS-K w Pile od lat jest pan Edwin Kemnitz.