Roman Chwaliszewski Honorowym Obywatelem Wyrzyska

Data: 11-12-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

gartulacje żonie Romana Chwaliszewskiego złożyli Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile oraz radny Almuetaz Bellah Nasrullah Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Wyrzysku radni nadali tytuł Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Wyrzysk Romanowi Chwaliszewskiemu, nauczycielowi historii, muzealnikowi i regionaliście, który szczególnie promował historię gmin powiatu pilskiego. Był także honorowym członkiem Towarzystwa Przyjaciół Wyrzyska.

Roman Chwaliszewski pracował jako Wojewódzki Konserwator Zabytków, potem był szefem  delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu w Pile. Zmarł w listopadzie 2022 roku.

Gratulacje żonie Romana Chwaliszewskiego złożył Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile oraz radny Almueatz Bellah Nasrullah.

Podczas uroczystej radni podjęli także uchwałę o nadaniu Stadionowi Miejskiemu w Wyrzysku imienia Leszka Peplińskiego, ikony Wyrzyska, legendarnego prezesa Wyrzyskiego Ludowego Klubu „Łobzonka”.