Oddaj krew - w zamian otrzymasz świąteczne drzewko

Data: 11-12-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

zaproszenie do akcji oddawania krwi „Choinka dla życia” to ogólnopolska akcja, do której po raz kolejny dołączyła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile oraz Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile.

W ramach tej akcji, we wtorek 12 grudnia przed budynkiem Starostwa Powiatowego stanie krwiobus, w którym w godz. od 10.00 do 14.00 będzie można oddać krew. W zamian każdy dawca otrzyma drzewko świąteczne od leśników.
- W ramach akcji „Choinka dla życia” chcemy zachęcić ludzi, by w te święta podarowali wyjątkowy prezent, jakim jest bezcenny dar życia w postaci krwi -mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Krew mogą oddać osoby pomiędzy 18. a 65. rokiem życia, które ważą co najmniej 50 kilogramów. Jednorazowo pobierane jest 450 mln pełnej krwi. Trwa to około 10 minut, ale do tego należy doliczyć czas konieczny na wypełnienie ankiety, rejestrację, badanie i wywiad lekarski.
Zachęcamy do podzielenia się tym życiodajnym płynem i wzięcia udziału w akcji „Choinka dla życia”.