Spektakl "Dziewczynka z zapałkami" w wykonaniu Teatru „Razem”

Data: 06-12-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

teatr "Razem" przełamuje bariery społeczne, od lat wystawia przedstawienia dla dzieci W Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra”  w Pile odbył się wyjątkowy spektakl „Dziewczynka z zapałkami” w wykonaniu Teatru „Razem” działającego przy  Środowiskowym Domu Samopomocy Caritas w Pile. W przedstawieniu wystąpili podopieczni i pracownicy ŚDS Caritas.

Spektakl zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, który przypada 3 grudnia. Na widowni zasiedli uczniowie szkół specjalnych m.in.: Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile i Szkoły Specjalnej w Łobżenicy. Zaproszeni zostali również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Spektakl był znakomicie przygotowany. Piękna scenografia, wspaniali aktorzy i niezwykle wzruszająca baśń Hansa Christiana Andersena, która niesie ponadczasowe przesłanie, aby nie być obojętnym na potrzeby drugiego człowieka, na los dzieci, biedę, samotność i jak ważna jest pomoc.

Widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami. Gratulacje i podziękowania złożyli im przedstawiciele samorządu Powiatu Pilskiego: Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile, Emilia Załachowska, członek Zarządu oraz radni Rady Powiatu, którzy licznie przybyli na to wydarzenie: Magdalena Zgiep- Porzucek, wiceprzewodnicząca rady, Zdzisława Bosak-Kawa, Teresa Strzelecka. Nie zabrakło także Emilii Piechockiej, radnej Rady Miasta w Pile.

Aktorom oraz wszystkim osobom, którzy przygotowali spektakl, w tym Aleksandrze Kropińskiej, kierownikowi ŚDS Caritas w Pile podziękował także Krzysztof Pabich, wiceprzewodniczący Rady Powiatu, którego firma Pabich Sp. z o.o. była jednym z partnerów tego wydarzenia. W jego organizację zaangażowali się ponadto: PKS Piła, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile, Zespół Szkół Budowlanych w Pile, Hotel ARCHE, Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile, Zespół Szkół w Łobżenicy.

Dla wszystkich uczestników i gości przygotowano słodki poczęstunek, a dla aktorów upominki. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Eligiusz Komarowski, starosta pilski.