Olimpiada dla uczniów szkół średnich z wiedzy o AIDS

Data: 04-12-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Olimpiada dla uczniów szkół średnich z wiedzy o AIDS W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS, który przypada 1 grudnia, Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pile zorganizowały Powiatową Olimpiadę Wiedzy o HIV/AIDS pod hasłem: „ AIDS - wczoraj, dziś, jutro”.

Wzięli w niej udział uczniowie szkół ponadpodstawowych, łącznie 176 uczniów, gdzie na codzień realizowany jest program wychowawczo - profilaktyczny w zakresie profilaktyki HIV/AIDS. Do etapu powiatowego przystąpiło 39 uczniów. Olimpiada odbyła się w Centrum Powiatowym Iskra w Pile, jej uczestników przywitał Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
- Celem olimpiady jest promowanie wśród młodzieży wiedzy na temat zakażeń wirusem HIV oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS. Cieszę się, że tak liczne grono uczniów bierze udział w tej olimpiadzie i posiada na ten temat dużą wiedzę – powiedział.

Oto laureaci olimpiady:
I miejsce Katarzyna DARUL - I Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej - Curie w Pile,
II miejsce Kinga MIĘTKIEWICZ - Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile,
III miejsce Amelia MARCINIAK - Zespół Szkół  Ekonomicznych  w Pile,
III miejsce Piotr CZAPCZYK - Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego im. Św. Jana Bosko w Pile,

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do udziału w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS!
Fundatorem nagród dla laureatów na etapie powiatowym był Starosta Pilski.