Pilska „budowlanka” będzie współpracować z hutą szkła w Ujściu

Data: 07-11-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

porozumienie podpisano w celu zdobycia kompetencji zawodowych przez uczniów Starosta pilski Eligiusz Komarowski razem z Markiem Kamińskim, członkiem Zarządu Powiatu w Pile, podpisali porozumienie o współpracy firmy Ardagh Glass S.A., Zakładu w Ujściu z Zespołem Szkół Budowlanych w Pile.

W imieniu huty szkła porozumienie podpisał Sławomir Grajczyk, dyrektor Zakładu w Ujściu oraz Agnieszka Jagodzińska, specjalista ds. personalnych, w imieniu Zespołu Szkół Budowalnych w Pile - dyrektor szkoły Karina Mazurek.

Porozumienie umożliwi zdobywanie doświadczenia zawodowego przez uczniów, podniesienie ich kwalifikacji m.in. dzięki odbywaniu praktyk oraz szkoleń w tym nowoczesnym zakładzie. Najlepsi uczniowie mają również szansę na stypendium i nagrody, ufundowane przez hutę w Ujściu. Z kolei Zakład w Ujściu, dzięki temu porozumieniu, będzie miał możliwość przygotowania i zatrudnienia w przyszłości dobrze przygotowanych pracowników.

- To już kolejne porozumienie jaki zwarliśmy z hutą w Ujściu w tym roku. W kwietniu podobna umowa została podpisana z Zespołem Szkół przy Teatralnej w Pile. Robimy wszystko, aby nasi uczniowie weszli w dorosłe życie z jak najlepszymi umiejętnościami i znaleźli dobrą pracę. Służą temu m.in. właśnie takie umowy o współpracy z nowoczesnymi firmami, w których uczniowie mogą odbywać praktyki zawodowe i szkolenia - mówi starosta Eligiusz Komarowski.