Turniej Siatkarskie KoÅ›ci dla uczniów szkóÅ‚ Å›rednich

Data: 29-10-2023    Drukuj     UdostÄ™pnij     UdostÄ™pnij

Siatkarskie koÅ›ci to nowa gra edukacyjna oparta na przepisach gry w siatkówkÄ™ W Powiatowej Hali Sportowej przy Pola w Pile rozegrano I Turniej Szkół Powiatu Pilskiego Siatkarskie KoÅ›ci o Puchar Starosty Pilskiego. Wzięło w nim udziaÅ‚ osiem 3-osobowch drużyn ze szkół Å›rednich prowadzonych przez Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile.

Siatkarskie kości to nowa gra edukacyjna opierająca się na znajomości przepisów gry w piłkę siatkową. Polega na rzucaniu specjalnymi kośćmi, z których każda jest opisana i służy do wykonywania identycznych jak na boisku ruchów: zagrywki, przyjęcia, rozegrania, ataku, itd. I tak do wygranych 3 setów.

Cóż, ważne jest szczęście, ale jak mówią sprzyja ono lepszym. Okazuje się, że każdy mecz wygrała drużyna dziewcząt z Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile.

Gratulacje i puchary wręczył Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
- Okazuje siÄ™, że w siatkówkÄ™ można grać... także przy stole i również znakomicie siÄ™ bawić, rywalizować i przeżywać sportowe emocje. GratulujÄ™ laureatom, gratuluje wszystkim uczestnikom turnieju oraz jego organizatorom za propagowanie siatkówki wÅ›ród uczniów w tak ciekawy sposób. Razem z Markiem KamiÅ„skim, czÅ‚onkiem ZarzÄ…du Powiatu w Pile byliÅ›my pod dużym wrażeniem. PomysÅ‚ godny naÅ›ladowania – mówi starosta.
Zapisz siÄ™ na newsletter