Emeryci ze Starostwa na wycieczce w Toruniu

Data: 27-10-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

relacja z wycieczki członków  Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Starostwa Powiatowego w Pile Członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Starostwa Powiatowego w Pile pojechali na wycieczkę do Torunia, miasta wpisanego na światową listę UNESCO.

Zwiedzanie rozpoczęli od wizyty w Żywym Muzeum Piernika, gdzie poznali tradycje wypieku toruńskiego piernika, średniowieczną kulturę i język.
Mieli okazję także samodzielnie zrobić pierniki, które później dostali na pamiątkę. Odwiedzili także Planetarium i zobaczyli seans „Poza Horyzontem” o tajemnicach planet, galaktyk i budowie wszechświata. Czas wolny spędzili na spacerach po zaułkach Starego Miasta i bulwarach nad Wisłą.

Wycieczka odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.
- Wrażenia były niesamowite. Dziękujemy Panu Staroście za możliwość wspólnego spędzenia czasu i podziwiania naszego pięknego kraju - podsumowuje Elżbieta Zdunek, prezes Stowarzyszenia.