124 uczniów uczestniczyło w powiatowej olimpiadzie ekologicznej

Data: 22-10-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

w olimpiadzie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych W Centrum Powiatowym ISKRA w Pile odbył się finał XXI Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz średnich.

Olimpiada od lat promuje wśród dzieci i młodzieży wiedzę o naukach przyrodniczych i ekologii. W etapie powiatowym uczestniczyło 124 uczniów w tym:40 uczniów szkół podstawowych klas 4-6, 45 uczniów szkół  podstawowych klasy 7-8 oraz 39 uczniów ze szkół ponadpodstawowych.

- Bardzo mnie cieszy tak duża frekwencja. To ważne, aby młode pokolenie wiedziało jak postępować w codziennym życiu, by zadbać o środowisko. Jak ważna jest choćby segregacja odpadów, oszczędzanie energii, wody i ciepła, używanie opakowań wielokrotnego użytku. Finaliści tej olimpiady to wiedzą, a nawet znacznie więcej - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który witał uczestników.

Laureaci poszczególnych kategorii wiekowych 9 listopada wezmą udział  w XIV Ponadpowiatowej Olimpiadzie Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski.

Oto laureaci poszczególnych kategorii wiekowych:

Szkoły podstawowe klasy 4-6:
I miejsce – Mateusz Dyc – Szkoła Podstawowa nr 11 w Pile
II miejsce – Julia Braksator – Zespół Szkół w Starej Łubiance
III miejsce – Paweł Hardyk – Szkoła Podstawowa w Kruszewie.

Szkoły podstawowe klasy 7-8:
I miejsce – Michalina Wamke – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pile
II miejsce – Szymon Krokos – Szkoła Podstawowa w Białośliwiu
III miejsce – Nina Romanica – Zespół Szkół w Starej Łubiance.

Szkoły ponadpodstawowe:
I miejsce – Oliwia Bereda – Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile
II miejsce – Maciej Skaryszewski – Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile
III miejsce – Szymon Górzny – Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile.