W podziękowaniu za służbę Ojczyźnie

Data: 16-08-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W podziękowaniu za służbę Ojczyźnie

Obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczęły się od złożenia biało – czerwonych wiązanek i zniczy na cmentarzu w Leszkowie. Hołd żołnierzom poległym na frontach wojennych oddały władze powiatu, miasta oraz ksiądz proboszcz parafii wojskowo – cywilnej w Pile. Większa była liczba delegacji na placu Zwycięstwa. Właśnie tam starosta pilski Mirosław Mantaj powiedział między innymi: „Uczyńmy  naszą powinność i z szacunkiem podziękujmy polskim żołnierzom poległym na polu chwały. Niech biało – czerwone wiązanki, które za moment przykryją pomnik na placu Zwycięstwa, przypominają, że wolna Polska to właśnie ich zasługa.”

Bezpośrednio po uroczystości na placu, zgromadzeni udali się do świątyni p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (dawny kościół garnizonowy), gdzie sprawowana była msza święta w intencji wojska. Na koniec obchodów odbył się piknik dla mieszkańców, który uświetnili między innymi prezentujący swój sprzęt strażacy i policjanci. Mimo przelotnych opadów deszczu, zabawa się udała i wzbudziła duże zainteresowanie.