Pilski "ekonomik" będzie miał nowoczesne boisko wielofunkcyjne

Data: 13-10-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

dzięki rządowemu wsparciu przy ZSE w Pile powstanie nowoczesne boisko do gry w siatkówę, piłkę reczną, koszykówkę Powiat Pilski pozyskał kolejne środki rządowe na rozwój infrastruktury sportowej. Tym razem ponad 400 tys. zł na budowę boiska wielofunkcyjnego do piłki ręcznej, koszykówki oraz do siatkówki przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile.

Boisko będzie miało wymiary 44 x 24m, bezpieczną nawierzchnię z poliuretanu i piłkochwyty. Będzie  oświetlone, dzięki czemu będzie można korzystać z niego również po zmroku. Zostanie również zagospodarowany teren wokół boiska, przybędą nowe ławki, kosze na śmieci, obiekt będzie monitorowany.

- To nasza kolejna inwestycja w rozwój baz sportowej w Pile. Z boiska będą mogli korzystać zarówno uczniowie "ekonomika”, czy innych szkół oraz mieszkańcy wszystkich gmin powiatu pilskiego. To będzie obiekt ogólnodostępny, dla dzieci, młodzieży i dorosłych – wymienia  Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Dofinansowanie na budowę boiska pochodzi z programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”, którego celem jest wsparcie budowy ogólnodostępnych obiektów sportowych do masowego uprawiania sportu.

- Cieszę się, że dzięki zaangażowaniu moich współpracowników, radnych Rady Powiatu w Pile, ale także posła Zbigniewa Ajchlera, który w ostatnich tygodniach jest takim dobrym duchem naszych inwestycji, będzie wybudowane to nowe boisko, które jest tak potrzebne. Stare ma ponad 30 lat i trudno z niego korzystać – dodaje starosta.

Po środki z tego programu Powiat Pilski sięgnął po raz kolejny. Dzięki nim w 2019 r. wybudował boiska wielofunkcyjne w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile i Zespole Szkół Technicznych na ul. Ceglanej w Pile. Dofinansowanie sięga połowy kosztów budowy obiektu. Wartość nowego boiska przy "ekonomiku" to niewiele ponad 800 tys. zł, Powiat Pilski dołoży ok. 400 tys. zł.

Z inwestycji cieszą się przede wszystkim uczniowie oraz kadra ZSE w Pile.
- Marzenia naszych uczniów, wychowanków, mieszkańców internatu, który znajduje się obok zostaną w końcu spełnione. To będzie nowa jakość dla naszych uczniów. To piękna rzecz dać młodzieży takie boisko, na którym będzie mogła realizować swoje sportowe pasje. Dziękuję z całego serca - mówi Magdalena Michalska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile.

Boisko przy „ekonomiku” będzie kolejnym obiektem sportowym, który w ciągu minionych lat wybudował na terenie Piły Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe. W 2018 r. była to hala sportowa z kompleksem boisk przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, w latach 2019-2020 zmodernizowano Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile, w 2021 roku otwarta została nowa Powiatowa Hala Sportowa przy ul. Pola w Pile. Wszystkie obiekty zrealizowano przy wsparciu środków zewnętrznych.

- Choć jestem bezpartyjny, przyznam, że zawsze mogliśmy liczyć na pomoc naszych parlamentarzystów także posła Krzysztofa Czarneckiego czy posła Marcina Porzucka, a współpraca od tych kilku lat układa nam się bardzo dobrze – przyznaje starosta Eligiusz Komarowski.

- Obecny rząd stawia na równomierny rozwój kraju, nie tylko dużych miast, ale także mniejszych ośrodków. Wszyscy obywatele muszą mieć dostęp do obiektów sportowych, oświatowych, kultury, czy służby zdrowia - podsumowuje Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.