Gratulacje z okazji 10-lecia Chóru Ewangelickiego w Pile

Data: 12-10-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

starosta Eligiusz Komarowski i radny Przemysław Pochylski złożyli gratulacje z okazji 10-lecia Chóru Chór Ewangelicki im. Oskara Kolberga w Pile obchodził jubileusz 10-lecia. Gratulacje z okazji jubileuszu złożyli Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Przemysław Pochylski, radny Rady Powiatu w Pile.

Chór działa przy Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pile. Jego dyrygentem jest Natalia Karolak, prezesem Rafał Tomczyk. Chór występuje w kraju i za granicą na licznych przeglądach oraz  konkursach kolęd i pastorałek i odnosi sukcesy. W bogatym repertuarze ma także piosenki gospel, które zawsze porywają publiczność.

Z okazji jubileuszu w Kościele Ewangelicko-Augsburskim św. Jana w Pile odbył się koncert, który zgromadził liczną publiczność, nie tylko wiernych Parafii. W bogatym repertuarze chór ma także pieśni gospel. Uczestniczył w nim również starosta Eligiusz Komarowski.
- Byłem pod ogromnym wrażeniem, podobnie jak publiczność zgromadzona w kościele. Chór Ewangelicki wzbogaca nasza kulturę i daje ogromną radość słuchaczom – mówi.

Z okazji jubileuszu starosta Eligiusz Komarowski oraz Przemysław Pochylski radny Rady Powiatu osobiście pogratulowali ks. Tomaszowi Woli, proboszczowi Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pile i prezesowi Chóru Rafałowi Tomczykowi i życzyli kolejnych wielu sukcesów.