Jubileusz 15-lecia KS Basket Piła

Data: 11-10-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

z okazji obchodów klubu odbył się turniej dla dzieci i młodzieży oraz mecz drużyn seniorskich Wielkie święto koszykówki w Pile z KS Basket Piła, który w miniony weekend obchodził 15-lecie istnienia.  Z tej okazji w hali przy ulicy Bydgoskiej przez dwa dni trwały ciekawe rozgrywki. Urodzinowego tortu także nie zabrakło.

W sobotę odbył się XIII Turniej Enea Basket Cup 2023, w którym wzięły udział drużyny dzieci i młodzieży dziewcząt i chłopców z Enea Basket Piła - Powiat Pilski oraz drużyny MUKS Kotwica 50 Kołobrzeg. Rywalizacja była wspaniała, atmosfera również. W niedzielę z okazji 15-lecia klubu odbył się mecz seniorski na inaugurację 3 ligi koszykówki mężczyzn.

W jubileuszowych obchodach uczestniczył Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile, którzy także wręczali puchary i gratulowali zwycięskim drużynom.

Po emocjach sportowych pojawił się urodzinowy tort. Jubileusz był okazją do wspomnień i podsumowań. KS Basket Piła od lat popularyzuje wśród dzieci i młodzieży piękną dyscyplinę sportu, jaką jest koszykówka i szkoli koszykarskie talenty. Zawodnicy i zawodniczki odnoszą sukcesy nie tylko na poziomie Powiatu Pilskiego, Wielkopolski, ale także krajowym. Wielu z nich kontynuuje karierę sportową w klubach z najwyższych klas rozgrywkowych, czy Reprezentacji Polski.

- Klub to nasza wizytówka, którą od lat wspiera Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile. Gratuluję prezesowi klubu i trenerowi Tomaszowi Pochylskiemu oraz Przemysławowi Pochylskiemu, radnemu rady Powiatu w Pile, który równie mocno zaangażowany jest w rozwój klubu. Życzę Wam oraz wszystkim zawodnikom kolejnych wspaniałych sukcesów – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.