10 milionów z "Polskiego Ładu" na remonty dróg powiatowych

Data: 11-10-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

10 milionów z "Polskiego Ładu" na remonty dróg powiatowych Powiat Pilski pozyskał blisko 10 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na modernizację dróg powiatowych w gminach.

- Ogromnie się cieszę, że po raz kolejny pozyskaliśmy pieniądze na modernizację naszych dróg powiatowych. Tym razem jest to blisko 10 mln zł. Modernizacja dróg i chodników to inwestycje, które mają ogromne znaczenie dla naszego regionu. Dzięki tym środkom możemy przeprowadzić niezbędne prace remontowe, poprawić nawierzchnię, zwiększyć trwałość dróg czy wybudować nowe chodniki, co ma niebagatelny wpływ na komfort i bezpieczeństwo naszych mieszkańców – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W ramach otrzymanego dofinansowania zmodernizowana będzie infrastruktura drogowa m.in. w Młotkowie, Kruszewie, Osieku nad Notecią, Brzostowie, Dziembowie, Starej Łubiance, Róży Wielkiej, Wyrzysku, Grabównie, Dworzakowie oraz w Pile. Dodatkowo zmodernizowany będzie most w Liszkowie.

- To kolejne dofinansowanie, jakie w ostatnim czasie udało nam się pozyskać. Dzięki funduszom zewnętrznym, ale także pieniądzom z naszego budżetu, realizujemy obecnie inwestycje we wszystkich gminach wchodzących w skład Powiatu Pilskiego – dodaje starosta.

Przypomnijmy, że właśnie dzięki wsparciu Polskiego Ładu zakończyła się rewitalizacja centrum Osieka nad Notecią oraz modernizacja 9 odcinków dróg powiatwych w każdej gminie.

- Dziękuję swoim współpracownikom, radnym Rady Powiatu w Pile oraz parlamentarzystom za wsparcie i zaangażowanie w realizowane przez nas projekty - dodaje starosta.