Gratulacje dla pilskich strażaków z grupy ratownictwa wodnego

Data: 10-10-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

relacja z wizyty drużyny strażaków, którzy wzięli udział w mistrzostwach kraju w ratownictwie wodnymupy ratownictwa wodnego u straosty pils U starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego gościli strażacy z JRG nr 2 z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile, którzy reprezentowali Wielkopolskę na XXVII Mistrzostwach Polski Strażaków Płetwonurków w Tarnobrzegu i tradycyjnie bardzo dobrze się na nich zaprezentowali.

Z wizytą przybyli członkowie  Specjalistycznej Grupy  Ratownictwa Wodnego z JRG nr 2 w składzie: mł. asp. Marcin Manthey, ogn. Karol Subdarzewski, ogn. Sebastian Kołodziejewski i mł. bryg. Michał Warykasz, kierownik drużyny. Strażakom towarzyszył st. bryg. Jarosław Kołak, Komendant Powiatowy PSP w Pile, który również nie krył dumy z ich postawy podczas mistrzostw, na których tradycyjnie wypadli bardzo dobrze.
Warto podkreślić, że ogn. Karol Subdarzewski po raz kolejny zdobył tytuł Indywidulanego Mistrza Polski! To niebywały sukces.

Starosta Eligiusz Komarowski złożył wszystkim serdeczne gratulacje:
- Możemy być dumni z naszych strażaków, którzy są wysokiej klasy profesjonalistami. Najważniejsze jednak, że możemy czuć się z nimi bezpiecznie i zawsze możemy na nich liczyć - mówi.

Z pewnością wysokie umiejętności, które posiadają pilscy strażacy, to wynik ich pasji i oddania służbie. Jednak inwestycje w obu jednostkach, doposażenie strażaków w nowoczesny sprzęt, co było możliwe dzięki wsparciu rządowemu i Powiatu Pilskiego z pewnością przyczyniają się do ich komfortu pracy i przekładają się na ich codzienne szkolenie.