Zakończono rewitalizację Centrum Osieka nad Notecią

Data: 06-10-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zakończono rewitalizację Centrum Osieka nad Notecią Zakończyła się przebudowa i modernizacja centrum Osieka nad Notecią przy ul. Dworcowej, blisko dworca kolejowego. Zostało ono całkowicie odmienione. To teraz nowoczesna strefa, z nowymi drogami, chodnikami, parkingami, także dla rowerów oraz nową zielenią. To obecnie również nowa strefa rekreacji dla mieszkańców.

Na wiosnę przybędą jeszcze nowe nasadzenia zieleni i kolejne elementy małej architektury, ale już teraz udało się zrealizować marzenia wielu osób o poprawie infrastruktury drogowej w tym miejscu, co podnosi jakość życia mieszkańców Osieka nad Notecią oraz okolicznych miejscowości. Powstała bowiem nie tylko bezpieczne miejsce, ale także nowa przestrzeń do spotkań, spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Przebudowa objęła drogę od skrzyżowania z drogą wojewódzką do zbiegu z ulicą Różaną. Inwestycja kosztowała ponad 2,8 mln zł.

- Ta inwestycja jest bardzo bliska memu sercu. To właśnie w tym miejscu spędziłem całe swoje dzieciństwo i mam stąd same dobre wspomnienia. Dziękuję radnym powiatu, którzy na co dzień wspierają mnie w codziennej pracy, a w szczególności Iwonie Schulz radnej Rady Powiatu w Pile i radnemu Almuetaz Bellah Nasrullah, którzy bardzo zabiegali o tę inwestycję – mówił Eligiusz Komarowski, starosta pilski podczas pikniku zorganizowanego dla mieszkańców z okazji otwarcia nowego centrum w Osieku nad Notecią.

Piknik był także dobrą zabawą dla mieszkańców, na scenie na ulicy Dworcowej odbyły się koncerty, a wystąpiły lokalne zespoły: Osieczanki, Piwniczanie Junior i AM.
Przybyli także posłowie, którzy wspierają Powiat Pilski w pozyskaniu środków zewnętrznych, radni, burmistrzowie.

- Dziękuję wszystkim za wsparcie naszych działań służących mieszkańcom, dziękuję za pomoc w organizacji dzisiejszego wydarzenia burmistrz Wyrzyska Bogusławie Jagodzińskiej, prezesowi spółki wodociągowej Edwardowi Gaitkowskiemu oraz druhom Ochotnicza Straż Pożarna w Osieku nad Notecią – dodał starosta.

Rewitalizacja centrum Osieka nad Notecią odbyła się przy wsparciu środków Rządowego Funduszu: Program Inwestycji Strategicznych Polski Ład, z którego Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe  pozyskał blisko 15 mln zł na modernizację prawie 20 km dróg powiatowych we wszystkich gminach powiatu pilskiego.

Swoje oblicze zmieniła nie tylko ulica Dworcowa i jej otoczenie, ale także wiele odcinków dróg, m.in.: w Równopolu, Gleśnie, Jabłonowie, Kotuniu, Białośliwiu, Walentynowie, Wiktorówku, Ratajach czy Kościerzynie.

Dzięki tym inwestycjom wzrasta bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców. Obecnie w gminach powiatu pilskiego realizowane są kolejne zadania drogowe.