Słuchacze UTW w Pile rozpoczęli rok akademicki 2023/2024

Data: 05-10-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

relacja z uroczystości rozpoczęcia roku akademickiego UTW w Pile W Centrum Powiatowym „ISKRA” w Pile odbyła się inauguracja roku akademickiego 2023/2024 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile.

Rok akademicki rozpoczęło około 300 słuchaczy. UTW w Pile cały czas się rozwija, działa prężnie i co roku dołączają do niego nowi słuchacze.

Podczas inauguracji roku akademickiego Eligiusz Komarowski, starosta pilski podpisał porozumienie między Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile, Gminą Szydłowo reprezentowaną przez wójta Tobiasza Wiesiołka z prezes UTW w Pile Bogumiłą Cybulską. Dotyczy ono poszerzenia działań UTW w Pile na terenie Gminy Szydłowo oraz organizacji i zintensyfikowania wspólnych działań kulturalnych, edukacyjnych, rekreacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych. Porozumienie pomoże nam również w sięganiu po środki zewnętrzne na realizację wspólnych ciekawych projektów.

- Wierzę, że nasze wspólne działania przyniosą wiele korzyści dla seniorów. Oczywiście Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile na bieżąco wspiera Uniwersytet w organizacji różnych wydarzeń. Z okazji inauguracji roku akademickiego jeszcze raz życzę wszystkim słuchaczom samych sukcesów w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu pasji, a przede wszystkim pożytecznie spędzonego czasu w przyjaznym gronie - mówi starosta Eligiusz Komarowski