Przy budynku Starostwa wydano ponad 2 tysiące drzewek

Data: 04-10-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat Pilski dołączył do krajowej akcji #sadziMY Ponad 2 tysiące drzewek wydano przy budynku Starostwa Powiatowego w Pile w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY.

Sadzonki były wydawane bezpłatnie przez leśników z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile oraz Nadleśnictwa Kaczory. Sadzonki wydawano od godz. 11.00 do 17.00, a zainteresowanie mieszkańców było tak duże, że już po godz. 14.00 leśnicy dowozili kolejne drzewka.

- To była nasza kolejna wspólna i bardzo udana akcja z leśnikami. Cieszę się, że mieszkańcy tak licznie przybywali. Życzę, aby wszystkie sadzonki się przyjęły i za kilka lat wyrosły z nich okazałe klony, sosny, dęby i wiele innych pięknych drzew, a nasz powiat pilski stał się jeszcze bardziej zielony – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Przed budynek Starostwa przybyły także dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Pile i Niepublicznego Przedszkola Little People w Pile. Leśnicy przygotowali dla nich ciekawe zajęcia z ekologii, między innymi malowanki.
- Dla najmłodszych była to wspaniała lekcja przyrody w praktyce, co mnie szczególnie uradowało. Ważne, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci szacunku dla środowiska naturalnego – dodaje starosta.