Na drogach praca wre

Data: 13-08-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Na drogach praca wre

Powierzchniowe utrwalenie nawierzchni fragmentów trzech dróg powiatowych wykonało w ostatnich dniach Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. z Kalisza, które zostało wybrane na podstawie przetargu nieograniczonego. Zadanie sfinansował Powiat Pilski.

Renowacji poddano fragmenty dróg: nr 1168P na odcinku Pluty – Skrzatusz (gmina Szydłowo), nr 1038P z Łobżenicy do Osowa oraz nr 1198P z Kunowa do Wiktorówka (gmina Łobżenica). Łączna długość wyremontowanych odcinków wynosi niemal 7,7 kilometra.

Jednocześnie rozpoczęły się prace na drodze powiatowej nr 1205P (odcinek z Łobżenicy do Trzebonia o długości 800 metrów). Finansowana przez Powiat inwestycja będzie polegać na wykonaniu warstwy wyrównawczej i ścieralnej nawierzchni oraz obustronnego pobocza z kruszywa naturalnego łamanego.