Pilskie ogrody świętowały

Data: 12-08-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pilskie ogrody świętowały

To była wyjątkowa sobota dla dwóch rodzinnych ogrodów działkowych w Pile, bowiem każdy z nich obchodził tego dnia jubileusz 50-lecia istnienia. Okolicznościowe uroczystości zorganizowali działkowicze z ogrodów, którym patronują Julian Marchlewski oraz Michał Drzymała. Licznie zebranym miłośnikom spędzania czasu z dala od miejskiego zgiełku we własnych zielonych zakątkach dopisała pogoda, co w zestawieniu ze znakomitymi nastrojami obecnych spowodowało, że świętowanie wypadło okazale. Gratulacje złożył jubilatom starosta pilski Mirosław Mantaj, który podkreślił, że działkowicze mają istotny wkład w upiększanie powiatu pilskiego.

W sierpniu swoje jubileusze będą obchodzić jeszcze pilskie rodzinne ogrody działkowe im. Stefanii Sempołowskiej oraz Stanisława Staszica.