Seminarium bramkarskie z trenerem klubu z Premier League!

Data: 07-08-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

relacja z seminarium bramkarskiego, który poprowadził trener Krzysztof Tyma W miniony weekend na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile odbyło się kolejne niezwykle inspirujące wydarzenie dla wszystkich młodych pasjonatów futbolu. Seminarium bramkarskie poprowadził tu Krzysztof Tyma, ceniony trener pracujący obecnie w West Ham United.

Ten były już zawodnik w swoim piłkarskim CV ma występy m.in. w belgijskim Excelsiorze Mouscron, Lech Poznań, Miedź Legnica, a także w młodzieżowych reprezentacjach Polski. W 1999 roku magazyn „Piłka Nożna” umieścił go w gronie najbardziej perspektywicznych bramkarzy w Polsce. Jego karierę przerwały jednak poważne problemy z kręgosłupem.

Podczas seminarium bramkarskiego, trwajacego dwa dni, odbyło się wiele intensywnych treningów, ćwiczeń i wykładów, podczas których uczestnicy mieli szansę poznać nie tylko techniczne aspekty bramkarskiej pracy, ale także ważne elementy psychologiczne i taktyczne, które odgrywają kluczową rolę w tej roli na boisku.

Krzysztof Tyma dzielił się swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem, przekazując młodym bramkarzom cenne wskazówki, jak doskonalić swoje umiejętności, pracować nad pewnością siebie oraz efektywnie współpracować z drużyną. Atmosfera była pełna pasji i zaangażowania, a każde dziecko i młody zawodnik otrzymał mnóstwo inspiracji do dalszego rozwoju.
- To było bardzo ciekawe i potrzebne wydarzenie. Serdeczne podziękowania dla Krzysztofa Tymy oraz wszystkich organizatorów z MKP Powiat Pilski oraz uczestników. Właśnie takie inicjatywy sprawiają, że miłość do futbolu rozwija się i przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Tak trzymać – mówi Eligiusz Komarowski, który na stadionie odwiedził uczestników seminarium bramkarskiego.