Rękodzieła lokalnych artystów, przysmaki KGW i kapele w Wysokiej

Data: 20-06-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wysocki Festiwal Rękodzielnictwa, Smaku i Kapel Biesiadnych Wysocki Festiwal Rękodzielnictwa, Smaku i Kapel Biesiadnych na stałe wrósł w kalendarz wydarzeń odbywających się w powiecie pilskim.

Po raz kolejny była to znakomicie zorganizowana impreza, podczas której wspaniale zaprezentowali się lokalni artyści i Koła Gospodyń Wiejskich. Uczestników festiwalu odwiedzili Eligiusz Komarowski, starosta piski oraz Ewa Ramusiewicz, radna Rady Powiatu z tego okręgu.

- Takie wydarzenia promują regionalną tradycję i kulturę oraz integrują mieszkańców. Są potrzebne i widowiskowe. Mieliśmy także okazję posmakować specjałów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Widać, jak w ostatnich latach ich aktywność wzrosła, jak wspaniale się prezentują ku radości mieszkańców – mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Organizatorami festiwalu była Gmina Wysoka i Ośrodek Upowszechniania Kultury w Wysokiej. Wydarzenie wsparł Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile.