Gratulacje z okazji jubileuszu 75 - lecia OSP w Nowej Wsi Ujskiej

Data: 19-06-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

relacja z jubileuszowych obchodów OSP w Nowej Wsi Ujskiej

W Nowej Wsi Ujskiej druhowie i mieszkańcy świętowali 75-lecie powstania jednostki OSP.

To była wspaniała uroczystość, połączona z nadaniem certyfikatów dla najmłodszych druhów, którzy często, wzorem swoich rodziców i dziadków, także chcą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

Gratulacje z okazji jubileuszu Zarządowi oraz wszystkim druhom Osp w Nowej Wsi Ujskiej złożył Eligiusz Komarowski starosta pilski oraz Marek Kamiński, radny z tego okręgu oraz  członek Zarządu Powiatu w Pile.

- Taka jednostka jak OSP w Nowej Wsi Ujskiej chroni nie tylko mieszkańców swojej miejscowości, ale całej gminy, a tym samym powiatu pilskiego. Integruje także lokalną społeczność i na co dzień jej pomaga, w różnych sytuacjach, jest też ostoja pięknej pożarniczej tradycji. Życzę Wam kolejnych sukcesów oraz kolejnych długich lat istnienia dla dobra mieszkańców – powiedział starosta.