Lista stowarzyszeń, które otrzymały mikrodotacje. Gratulujemy

Data: 03-05-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Siedem stowarzyszeń działających w gminach powiatu pilskiego otrzymało mikrodotacje na realizację ciekawych pomysłów dla lokalnej społeczności Siedem stowarzyszeń działających w gminach powiatu pilskiego otrzymało dofinansowanie w ramach konkursu mikrodotacji „Wielkopolska” Wiara.  Gratulujemy.
- Bardzo cenię sobie współpracę ze stowarzyszeniami i innymi organizacjami pozarządowymi ponieważ są one efektem aktywności mieszkańców chcących zmieniać swoje otoczenie i życie. Jako samorząd powiatowy wspieramy te organizacje, nie tylko finansowo, ale również merytorycznie oferując np. pomoc przy rejestracji czy innych sprawach administracyjnych, a także organizując szkolenia. Gratuluję naszym stowarzyszeniom, które otrzymały dotacje dobrych pomysłów i złożenia dobrych wniosków – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W połowie marca Powiat Pilski zorganizował m.in. spotkanie dla młodych organizacji i grup nieformalnych, które mogły ubiegać się o środki na realizację własnych inicjatyw właśnie w konkursie mikrodotacji „Wielkopolska Wiara”.  Organizacje te mogły pozyskać do 7 tysięcy złotych. Tegoroczna pula środków wynosiła ponad 570 tys. zł.

Konkurencja była duża. Oceniono w sumie 291 wniosków, 84 projektów otrzymało dofinasowanie, w tym 7 z powiatu pilskiego.
- „Sztuka wikliną pleciona w trzech wsiach” - Stowarzyszenie Przyjazna Wieś Zawada:
- „Mieszkańcy Sołectwa Leżenica-Kolonia odkrywają tradycje swoich przodków” - Stowarzyszenie Przyjaciół Sołectwa Leżenica-Kolonia;
- „Gdy o naturę zadbamy w czas, to wiecznie ZIELONO będzie wśród nas!” – KGW w Dębówku Starym;
- „Sportowo-Integracyjny Obóz Wakacyjny” - Kolarski Klub "Sportowiec" Piła;
- „Śmiłowo integruje się na sportowo” - Grupa nieformalna pn. Aktywni działacze na rzecz Śmiłowa;
- „Ekologia to my” - KGW Dobrzyniewo;
-„Stworzenie sportowego miejsca integracji i rozwoju w Miasteczku Krajeńskim” - Grupa nieformalna pn. Team Miasteczko.

Warto dodać, że liczba stowarzyszeń w ostatnich latach znacznie wzrosła i dziś na terenie gmin powiatu pilskiego zarejestrowanych jest blisko 650 tych organizacji.