42 uczniów wzięło udział w mistrzostwach w wyciskaniu sztangi

Data: 19-04-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Relacja z mistrzostw szkół ponadpodstawowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Uczniowie startowali w róznych kategoriach wagowych. Drużynowo wygrał Zespół Szkół Technicznych w Pile To był prawdziwy popis siły i techniki. W hali sportowej Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile odbyły się Mistrzostwach Szkół Ponadpodstawowych o Puchar Starosty Pilskiego w wyciskaniu sztangi leżąc.

Chętnych nie zabrakło.  Łącznie w mistrzostwach wzięło udział 42 zawodników, w różnych kategoriach wagowych. Dopingował ich m.in. Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
- Byłem pod ogromnym wrażeniem tego, co pokazali zawodnicy, wykazali się niebywałymi umiejętnościami. To naprawdę trudna dyscyplina sportu, wymagająca długich godzin ćwiczeń. Gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom – mówi starosta.

Oto wyniki rywalizacji:
Kat. do 75 kg
1. Hubert Wałęsa – Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile – 115 kg
2. Mateusz Nowicki - ZS im. Stanisława Staszica w Pile – 105 kg
3. Filip Stocki –I Liceum Ogólnokształcące przy W. Pola w Pile – 100kg

Kat. do 90 kg
1. Adam Terko – Zespół Szkół Technicznych w Pile – 115 kg
2. Szymon Pająk - – ZST Piła – 115 kg
3. Dawid Hnat – ZSE Piła – 110 kg

Kat. pow. 90 kg
1. Konrad Przydacz – I LO Piła – 125 kg
2. Jędrzej Zieliński – I LO Piła – 120 kg
3. Kacper Chrześcijański – ZST Piła – 115 kg

W rywalizacji zespołowej pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół Technicznych w Pile, drugie Zespół Szkół im. St. Staszica, trzecie I LO w Pile, czwarte - Zespół Szkól Ekonomicznych w Pile. Brawo dla wszystkich!