Inauguracja filmowego cyklu edukacyjnego o lasach

Data: 18-04-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

artykuł opisujący inaugrację cyklu filmowego o lasach W Centrum Powiatowym Iskra w Pile Lasy Państwowe zainaugurowały nowy edukacyjny projekt "Leśne Wędrówki Filmowe".

Uczniowie pilskich szkół ponadpodstawowych mieli okazję obejrzeć pierwszy film z cyklu pt. "Leśne rzeki". Obecni byli również twórcy filmu z Leśnego Studia Filmowego oraz prelekcja na jego temat.

Powiat Pilski reprezentował Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
- Od wielu lat współpracujemy z Regionalną Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile oraz nadleśnictwami realizując edukacyjne projekty w zakresie ekologii. Każdy projekt, który ma na celu edukację młodego pokolenia w tym zakresie jest niezwykle cenny. Filmy o bogactwie naszych lasów, których w gminach powiatu jest tak wiele, na pewno warto zobaczyć. To znakomita okazja, aby poznać ich piękno i walory – powiedział.

Przez najbliższe dwa tygodnie na terenie pilskich nadleśnictw będą emitowane kolejne filmy na temat bogactwa naszych lasów.