Otwarcie nowej strażnicy OSP w Bądeczu

Data: 04-04-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Otwarcie nowej strażnicy OSP w Bądeczu Druhowie z OSP w Bądeczu mają już do dyspozycji nowo wybudowaną remizę. W jej uroczystym otwarciu uczestniczyli także przedstawiciele samorządu Powiatu Pilskiego Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile oraz radna Ewa Ramusiewicz.

Ponad rok temu druhowie z miejscowej OSP stracili strażnicę w pożarze, ogień strawił praktycznie cały budynek wraz z wozem ratowniczo-gaśniczym. To wydarzenie mocno poruszyło nie tylko druhów i mieszkańców Bądecza, ale również władze samorządowe gminy i powiatu, a także gremia rządowe, bo przecież bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Nie zgasła jednak nadzieja na odbudowę strażnicy. Dzięki społecznemu wsparciu oraz środków rządowych i samorządowych, w ciągu roku wybudowano nowy obiekt dla OSP Bądecz, komfortowo i nowocześnie wyposażony.
- To było nie tylko uroczyste, ale i wzruszające wydarzenie, które dowodzi, że nie można się poddawać. Niech nowa remiza służy Wam jak najdłużej i jak najlepiej. Ogromne gratulacje dla wszystkich, którzy zaangażowali się w budowę nowej strażnicy - mówi starosta Eligiusz Komarowski.
Na koniec przedstawiciele władz powiatu podarowali druhom sprzęt przydatny do akcji gaśniczych.