Człowiek z Kaczor drugi w Europie!

Data: 15-07-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Remigiusz Olszewski, mieszkaniec Kaczor, który swoją sportową przygodę rozpoczynał w Klubie Sportowym Gwardia Piła, został srebrnym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce! Młody sprinter, reprezentujący obecnie AZS Poznań, zajął drugie miejsce w sztafecie 4x100 metrów podczas zawodów, które odbyły się w Tampere (Finlandia). Medal wybiegał razem z Przemysławem Słowikowskim, Karolem Zalewskim oraz Grzegorzem Zimniewiczem. Lepsza okazała się tylko drużyna z Wielkiej Brytanii.

Ostatnie tygodnie są dla Remigiusza bardzo udane. Również w Finlandii, tyle że dwa dni wcześniej przedstawiciel naszego powiatu uplasował się na czwartym miejscu w finale biegu na 100 metrów, przegrywając z brązowym medalistą zaledwie o jedną setną sekundy! Z kolei w czerwcu zwyciężył w bardzo prestiżowym Memoriale Janusza Kusocińskiego (pokonał 100 metrów w czasie 10,66 s). Bardzo szczęśliwe dla dwudziestojednoletniego lekkoatlety były też Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy. Właśnie tam, w ostatnią sobotę czerwca, Olszewski zdobył brąz, poprawiając rekord życiowy, który obecnie wynosi 10,38 s.

Remkowi życzymy kolejnych tak wspaniałych wyników!