Kolejny jubileusz

Data: 26-06-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kolejny jubileusz

Miejscowości naszego regionu obfitują w jubileusze. Kolejną okazją do świętowania była 600 rocznica nadania praw miejskich Ujściu przez Króla Władysława IV Jagiełło. Z tej okazji 21 i 22 czerwca 2013 r. władze miasta i gminy Ujście zorganizowały uroczyste obchody tego święta, w których wzięli udział Starosta Pilski Pan Mirosław Mantaj, Etatowy Członek Zarządu Pan Stefan Piechocki i Przewodniczący Rady Powiatu w Pile  Pan Marian Martenka.

Całość rozpoczęła się w sobotę uroczystą Sesją Rady Miasta w Ujskim Domu Kultury . Następnego dnia druga cześć święta miasta została zainaugurowano  Mszą świętą celebrowaną przez ks. abpa Henryka Muszyńskiego, emerytowanego Prymasa Polski. Po mszy nastąpiło odsłonięcie w centrum miasta wyjątkowego pomnika upamiętniającego wydarzenia sprzed 600 lat. Zwieńczeniem uroczystości był niedzielny koncert legendarnego zespołu DŻEM na stadionie miejskim.