Ekologicznie w Łobżenicy

Data: 26-06-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ekologicznie w Łobżenicy

W dniach 21-23 czerwca br. odbyła się I część Ogólnopolskiej  Imprezy Ekologicznej- Naturalisko w gminie Łobżenica. W sobotni wieczór uroczystego otwarcia imprezy dokonał Mirosław Mantaj Starosta Pilski.

W ramach I części imprezy odbyły się imprezy towarzyszące w Trzeboniu, między innymi Turniej Sołectw, w ramach którego przeprowadzono liczne konkurencje sportowo-rekreacyjne, a swoje uczestnictwo zgłosiło 10 sołectw. Końcowa klasyfikacja turnieju przestawia się następująco: I  miejsce - Sołectwo Wiktorówko, II – Sołectwo Walentynowo, III miejsce – Sołectwo Trzeboń.

Podczas I edycji Naturaliska zaprezentowano również pokazy tresury psów, które odbyły się pod nadzorem i kontrolą policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Atrakcjami ekologicznego Naturaliska były także przejazdy łodzią i wieczorem zabawa taneczna dla wszystkich uczestników przedsięwzięcia kulturalnego i przyjezdnych gości. Należy podkreślić, że imprezę dofinansowano ze środków budżetu Powiatu Pilskiego.