Konwent administracji geodezyjnej z sześciu powiatów

Data: 25-10-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Konwent administracji geodezyjnej z sześciu powiatów 24 października 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Pile odbyło się spotkanie powiatowej administracji geodezyjnej i kartograficznej.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów z 6 powiatów: pilskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, złotowskiego, chodzieskiego, wągrowieckiego i międzychodzkiego. Głównym tematem bieżącego spotkania były sprawy dotyczące znowelizowanej ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne i praktyczne stosowanie nowych regulacji. Spotkanie miało formułę konwentu.
- Takie spotkania służą rozwiązywaniu problemów w działaniu służby geodezyjnej i kartograficznej, poszukiwaniu wzorców usprawniających to działanie i ustalaniu wspólnych, jednolitych dla subregionu zasad postępowań, szczególnie na styku urząd-obywatel – wyjaśnia Krzysztof Pawlak, Geodeta Powiatowy.