Po obu stronach powiatu

Data: 20-06-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Po obu stronach powiatu

Upalny środek czerwca nie spowalnia działań pracowników Powiatowego Zarządu Dróg w Pile oraz wyłonionych na podstawie przetargów firm realizujących drogowe zlecenia w naszej okolicy. W poniedziałek dobiegł końca remont drogi powiatowej na odcinku Górka Klasztorna – Wiktorówko (gmina Łobżenica). Wartość inwestycji, finansowanej z budżetu Powiatu Pilskiego, wyniosła niemal 261 tys. złotych.

Mniej kosztowne, ale też istotne dla prawidłowego funkcjonowania drogi powiatowej w Krępsku (gmina Szydłowo) były prace remontowe przy moście na rzece Rurzycy. - Zakres działań obejmował koszenie traw w otoczeniu obiektu, oczyszczenie nawierzchni z nanosów błotnych, oczyszczenie i malowanie balustrad betonowych, usunięcie zanieczyszczeń organicznych znajdujących się w korycie rzeki i roślinności ze stożków – informuje dyrektor Tomczyk, Dyrektor PZD.