Otwarcie wystawy wybitnego artysty w BWA Powiatu Pilskiego

Data: 11-10-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Otwarcie wystawy wybitnego artysty w BWA Powiatu Pilskiego Blisko 30 prac Stanisława Baja, wybitnego malarza, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, można od piątku oglądać w Galerii Biura Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego w Pile. Motywem przewodnim jest rzeka Bug i piękne pejzaże.

Wernisaż był przepięknym wydarzeniem z udziałem wielu gości. W otwarciu wystawy uczestniczył także Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
- To był wielka przyjemność wysłuchać rozmowy z artystą, poznać go osobiście i oczywiście zobaczyć jego prace, które wyróżnia doskonały warsztat i niezwykły klimat. Naprawdę zapadają w pamięci – mówi starosta.

Stanisław Baj jest autorem 100 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Uczestniczył w ponad 100 wystawach zbiorowych. Prace artysty znajdują się w zbiorach muzeów polskich oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Obecnie jest profesorem Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

- Takie spotkania z tego formatu artystami w naszej placówce kultury odbywają się bardzo często, a publiczność zawsze dopisuje. Cieszę się, że BWA Powiatu Pilskiego odwiedza również coraz więcej młodzieży, która ogląda bieżące wystawy. Tę również gorąco polecam, wszystkim bez wyjątku - dodaje starosta Eligiusz Komarowski.
Wieczór uświetnił minirecital fortepianowy w wykonaniu Piotra Grelowskiego.

Wystawę można oglądać do 4 listopada, Galeria BWA jest czynna codziennie: w pn. i pt. w godz. 9.00-15.00, wt., śr., czw. 9.00-19.00.
Zapraszamy.