Konwent nt. transportu publicznego

Data: 26-09-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Konwent nt. transportu publicznego

W dniu 26 września 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Pile odbył się Regionalny Konwent Samorządowców z powiatów pilskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego, któremu przewodniczył starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Tematem wiodącym Konwentu było omówienie założeń ustawy o funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej i możliwościach pozyskania środków finansowych, z których Powiat Pilski skorzystał w roku 2022.

Podczas spotkania Powiat Pilski podzielił się doświadczeniem w zakresie procedury aplikowania o środki z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, w ramach których pozyskał środki finansowe od Wojewody Wielkopolskiego.

Poruszone zostały również problemy dot. sytuacji transportu publicznego na terenie obu powiatów a także możliwości nawiązania współpracy.

W Konwencie uczestniczyli także:

·  ze strony Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego:

Feliks Łaszcz – starosta, Sławomir Kryger – wicestarosta, Mariola Kubiś – naczelnik Wydziału Komunikacji i Robert Ratajczak – zastępca naczelnika Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym  Czarnkowie,

·  ze strony Powiatu Pilskiego: Arkadiusz Kubich – wicestarosta pilski, Wioleta Kaczmarek – sekretarz, Tomasz Pawłowski – skarbnik, Beata Kozioł – dyrektor Wydziału Komunikacji, Elżbieta Kamińska – główny specjalista w Wydziale Komunikacji.