Wschód nie taki straszny

Data: 19-06-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wschód nie taki straszny

Dobiegła końca tygodniowa wizyta ukraińskiej młodzieży, na co dzień mieszkającej w powiecie kryżopilskim. Spotkanie było kolejnym, podczas którego młodzi obywatele Ukrainy i Polski poznawali swoją kulturę i wspólnie się integrowali. W ubiegłym roku grupa reprezentantów powiatu pilskiego została ciepło przyjęta za wschodnią granicą.

Międzynarodowe spotkanie zorganizowano w ramach projektu „Nie taki Wschód straszny, jak go malują”, którego realizatorami były Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. P. Szumana w Pile oraz Gabinet Starosty. Przedsięwzięcie współfinansowało Narodowe Centrum Kultury. W ramach wzajemnego poznawania siebie i zakątków powiatu pilskiego, przedstawiciele obu narodów gościli między innymi w Osieku, Białośliwiu i Pile. Bardzo interesującym momentem wspólnego pobytu był mecz w piłkę nożną, który po zaciętej, ale bezpiecznej rywalizacji, zakończył się polubownym remisem 4:4.

Możemy być pewni, że to nie ostatnie wspólne spotkanie z naszymi ukraińskimi przyjaciółmi.