Już w piątek wieczorny mityng lekkoatletyczny i biegi z mistrzami

Data: 23-08-2022    Drukuj     UdostÄ™pnij     UdostÄ™pnij

Już w piątek wieczorny mityng lekkoatletyczny i biegi z mistrzami Już w najbliższy piątek, 26 sierpnia na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile odbędzie się wieczorny mityng lekkoatletyczny. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego biegania. Będzie również okazja pobiec z utytułowanymi polskimi zawodnikami: Marcinem Lewandowskim, Janem Hurukiem i Pawłem Czapiewskim. Udział w imprezie jest bezpłatny. Początek godz. 20.30.

Organizatorem wieczornego biegania jest Stowarzyszenie Biegaczy Powiatu Pilskiego. To bÄ™dzie już  drugi mityng, podczas którego na odbudowanym stadionie spotkajÄ… siÄ™ m.in. byli zawodnicy Gwardii PiÅ‚a i Gwdy PiÅ‚a, którzy przed laty trenowali na tym obiekcie i zapraszajÄ… do wspólnego biegania wszystkich jego miÅ‚oÅ›ników, także dzieci i mÅ‚odzież.

- Właśnie dla takich między innymi wydarzeń odbudowaliśmy ten stadion. Była to jedna z naszych najbardziej trafionych inwestycji w naszym regionie na przestrzeni dziesięciolecia – przyznaje starosta pilski Eligiusz Komarowski.

- Wielkie słowa uznana należą się Panu Staroście i wszystkim, którzy przyczynili się do zmodernizowania tego stadionu. Ma on wyjątkowy, kameralny charakter, biegałem tu już 30 lat temu, a potem na wielu stadionach Polski i Europy, ale na stadionie przy Okrzei biega się naprawdę świetnie – mówi Adam Żukowski, jeden ze współorganizatorów wieczornego biegania, były zawodnik obu pilskich klubów, w przeszłości m.in. mistrz Polski juniorów i młodzieżowy wicemistrz Polski na 3000 metrów z przeszkodami, a także czwarty zawodnik Mistrzostw Europy Juniorów.

Adam Å»ukowski mieszka obecnie w Wielkiej Brytanii, ale regularne odwiedza PiÅ‚Ä™.
- Spotkałem się z Panem Starostą trzy lata temu i widząc wyremontowany były stadion Gwardii postanowiłem, że z kolegami zorganizujemy ciekawe wydarzenie biegowe także dla mieszkańców. W tym roku formuła będzie bardzo szeroka, z udziałem utytułowanych mistrzów. Serdecznie zapraszam – dodaje Adam Żukowski.

Wydawane numerów startowych w godz. od 18.00-20.00.
Otwarcie: g. 20.30

BIEGI:
1. Godz. 20.40 – bieg rekreacyjny na 400 m dla mieszkańców z udziałem olimpijczyków.

2. Godz. 20.45 – Super Senior Cup na 1000 m z udziaÅ‚em Marcina Lewandowskiego, czterokrotnego uczestnika igrzysk olimpijskich oraz posiadacza siedmiu rekordów Polski na Å›rednich dystansach. Pobiegnie on razem z zawodnikami PLKS Gwda PiÅ‚a KS Gwardia.

3. Godz. 21.00 – mężczyźni/21.15 – kobiety - Bieg Brooks'a 1000m z Janem Hurukiem (uznanym za najlepszego polskiego maratoÅ„czyka) i PawÅ‚em Czapiewskim (medalistÄ… mistrzostw Å›wiata i halowym mistrzem Europy na Å›rednich dystansach) – z  udziaÅ‚em mieszkaÅ„ców powiatu pilskiego.

4. Godz. 21.30 - Bieg MÅ‚odzieżowy 400m (dziewczÄ™ta/chÅ‚opcy  do lat 14).

5. Godz. 21.45 - Sztafeta o Puchar Starosty Pilskiego 4x400m (bieg amatorski dla mieszkańców powiatu pilskiego).

Zapisz siÄ™ na newsletter