Mleko głównym bohaterem

Data: 14-06-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Mleko głównym bohaterem

Trudno wyobrazić sobie gminę Łobżenica bez tamtejszej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej. Przedsiębiorstwo bardzo silnie wrosło w miejscowe środowisko, rozsławiając miasto w całym kraju. To właśnie łobżenicka firma (wraz z sołectwem Witrogoszcz Kolonia – gospodarzem spotkania oraz Gminnym Centrum Kultury w Łobżenicy) przygotowała tradycyjne „Święto mleka”.

Wydarzenie miało bardzo radosny charakter – była sztafeta mleczna, picie mleka przez słomkę na czas, a także możliwość degustacji produktów głównego sponsora imprezy, występy artystyczne mieszkańców wioski, loteria z nagrodami oraz dobra muzyka. Kto był, ten z pewnością nie żałował.

Zdjęcie jest własnością „Gazety Regionalnej Powiat”. Rozpowszechnianie jest możliwe wyłącznie za zgodą Redakcji czasopisma.