Ruszyła budowa nowej strefy rekreacji przy Starostwie

Data: 29-06-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ruszyła budowa nowej strefy rekreacji przy Starostwie Rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie nowej strefy rekreacji dla mieszkańców za budynkiem Starostwa Powiatowego w Pile.
- To, co jeszcze wczoraj było tylko planem, dzisiaj już realizujemy. Ruszyliśmy z przebudową terenu wokół starostwa, aby je nowocześnie i użytecznie zagospodarować i udostępnić mieszkańcom. Będzie to nowa strefa rekreacji przy pilskiej Wyspie. To kontynuacja naszych prac. Wcześniej zmodernizowaliśmy budynek Starostwa i część terenu dookoła sprawiając, że miejsce to stało się swoistą wizytówką powiatu pilskiego - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Całość zadania obejmuje: prace rozbiórkowe obecnej nawierzchni, demontaż lamp i ogrodzenia (te właśnie ruszyły). Niebawem rozpoczną się roboty ziemne. W ramach budowy strefy rekreacji położona zostanie nowa nawierzchnia, zbudowane zostaną schody w kierunku rzeki, stanie zadaszona wiata oraz taras z balustradą. Teren zostanie pięknie oświetlony, a wokół nasadzona zostanie nowa zieleń. Planujemy w tym miejscu możliwość organizowania wystaw, spotkań, a mieszkańcy będą mogli wypocząć nad rzeką w otoczeniu pięknej przyrody.
Prace mają zakończyć się w listopadzie tego roku. Ich wykonawcą jest Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy Sławomir Lisiewicz.