Powiat chce pomóc dzieciom i młodzieży z problemami psychicznymi

Data: 30-12-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat chce pomóc dzieciom i młodzieży z problemami psychicznymi Dobre wieści na koniec roku! Złożony przez Powiat Pilski projekt p.n. „Powiatowe Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży w Pile” został skierowany do negocjacji.

- Proponowane Centrum to nasza odpowiedź na potrzeby młodych mieszkańców i przeciwdziałanie problemom, które budzą niepokój w całym kraju. W takim Centrum będą mogli znaleźć profesjonalną pomoc - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Skierowanie projektu do negocjacji jest etapem poprzedzającym przyznanie dofinasowania w kwocie blisko 7 mln zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Opreacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+), o które ubiega się Powiat Pilski na uruchomienie Powiatowego Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży w Pile, już w 2022 roku.
Przewidziano w nim świadczenie całego kompleksu usług dla dzieci i młodzieży potrzebujących wsparcia w zmaganiach z problemami natury emocjonalnej. Wsparcie przewidziano również dla rodziców młodych pacjentów Centrum.
Razem z Centermed Poznań i Fundacją Ciszum  w projekcie zaplanowano również działania profilaktyczne adresowane dla młodzieży uczącej się we wszystkich szkołach prowadzonych przez Powiat Pilski.