Otwarci dla niepełnosprawnych

Data: 22-05-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Otwarci dla niepełnosprawnych

„Ku aktywności. Aktywizacja społeczna i zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w powiecie pilskim” – taką nazwę nosi projekt, który od kilku lat realizuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pile. Dzięki zapałowi pracowników oraz zgromadzonym na ten cel funduszom (pochodzącym głównie ze środków unijnych) osoby niepełnosprawne, a także osoby opuszczające rodziny zastępcze i placówki opiekuńczo – wychowawcze, będące w wieku aktywności zawodowej mogą liczyć na wydatne wsparcie w poszukiwaniu pracy oraz pomysłu na samodzielne funkcjonowanie.

Miło nam poinformować, że projekt firmowany przez PCPR otrzymał wyróżnienie podczas III edycji konkursu „Wielkopolska Otwarta dla Niepełnosprawnych”, który organizują Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Telewizja Polska S.A. Oddział w Poznaniu. Pamiątkową statuetkę wraz z gratulacjami odebrali w poniedziałek starosta pilski Mirosław Mantaj, dyrektor PCPR w Pile Anna Szarzyńska oraz szef Wydziału Współpracy i Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych Iwona Siwecka.

Na koniec jeszcze jedna sympatyczna wiadomość: relację z gali będzie można obejrzeć na antenie TVP Poznań w niedzielę, 26 maja o godz. 18:50.