Umowa na zimowe utrzymanie dróg powiatowych w Pile

Data: 07-12-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Umowa na zimowe utrzymanie dróg powiatowych w Pile 7 grudnia Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski i Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu podpisali umowę na usługi związane z zimowym utrzymaniem, w tym odśnieżaniem, dróg powiatowych w granicach Piły od 1 stycznia 2022 r.
Usługi te będzie wykonywać konsorcjum firm: „POL-DRÓG Drawsko Pomorskie” S. A. i ALTVATER Piła Sp. z o. o.
Umowa została podpisana w związku z wypowiedzeniem 30 września przez prezydenta Piły porozumienia, na mocy którego Gmina Piła przez minione 13 lat odpłatnie dbała m.in. o zimowe utrzymanie dróg powiatowych w mieście. Powiat Pilski od 1 stycznia 2022 r. przejmie to zadanie. Będzie zarządzał 27 drogami w Pile o łącznej długości ponad 43 km.
- Od 1 stycznia będziemy kompleksowo dbać o nasze drogi w stolicy powiatu pilskiego, podobnie jak dbamy o inne nasze mienie. Zrealizujemy w końcu długo wyczekiwane przez mieszkańców inwestycje, sięgając m. in po środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - mówi wicestarosta Arkadiusz Kubich.
Umowa obowiązuje do 31 marca 2022 r.