"Drużyna Życia" w Starostwie

Data: 21-05-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

"Drużyna Życia" w Starostwie

W czwartek, 16 maja dwie członkinie „Drużyny Życia” z wyrzyskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Weronika Narloch i Justyna Gliszewska, wraz z opiekunami, odwiedziły pracowników Starostwa Powiatowego w Pile. Po wizytach w Urzędzie Miejskim w Wyrzysku i Łobżenicy oraz Urzędzie Gminy w Sadkach, spotkanie w Pile było dla realizatorów kampanii Drugie Życie kolejną okazją do szerzenia wiedzy na temat transplantologii i propagowania Oświadczeń Woli wśród pracowników administracyjnych województwa wielkopolskiego.

Podczas rozmów z urzędnikami Starostwa Powiatowego młodzież krótko opisała cele kampanii Drugie Życie, omówiła problemy z jakimi borykają się transplantolodzy w Polsce, przedstawiła zasadę zgody domniemanej i oczywiście zachęcała do podpisania Oświadczeń Woli, których rozdano ponad 150.

- Jesteśmy wdzięczni wszystkim pracownikom Starostwa Powiatowego za bardzo życzliwe przyjęcie, dobre słowo i ogromne zrozumienie zaangażowania się w kampanię. Jednocześnie pragniemy zaprosić wszystkich do odwiedzin naszego transplantacyjnego bloga, gdzie można poczytać o wszystkich przedsięwzięciach Drużyny Życia w ramach tegorocznej edycji kampanii http://secondlifeofkopernik.blogspot.com/ - mówi Ewa Orzeł – Sobczyk, opiekun młodzieży.